Всесвітній день охорони праці

«Для того, щоб люди знаходили щастя в своїй роботі,

необхідні три умови: робота повинна бути їм під силу,

вона не повинна бути виснажливою і її обов’язково

повинен супроводжувати успіх».

Джон Рескін

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Гасло Всесвітнього дня охорони праці – 2024: 

«Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату».

Щороку 28 квітня Міжнародна організація праці відзначає

Всесвітній день охорони праці, приділяючи особливу увагу актуальній темі, пов'язаній з безпекою та гігієною праці. Цього року тема буде зосереджена на вивченні впливу зміни клімату на безпеку та гігієну праці.

       Зміна погодних умов помітно впливає на сферу праці, особливо

на безпеку та здоров'я працівників. Приклади професійних ризиків,

що посилюються через зміну клімату – тепловий стрес, УФ-випромінювання, забруднення повітря, великі промислові аварії, екстремальні погодні явища, почастішання трансмісивних захворювань і підвищений вплив хімічних речовин.

Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці
Міжнародна організація праці   — одна із найстаріших
міжнародних міжурядових організацій. Своїми першочерговими завданнями МОП визначає: підтримку демократії і соціального діалогу,

боротьбу з бідністю і безробіттям, заборону дитячої праці.
За рішенням організації 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони
праці. Вперше під такою назвою його відзначали у 2003 році. Але ідея
започаткувати такий особливий день з’явилася після того, як у 1989 році
американські та канадські робітники та профспілки провели

День вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі.
У міжнародний день охорони праці в Україні також відзначають

День охорони праці (указ Президента України № 685/2006, виданий

18.08.2006). День охорони праці в Україні запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.
В умовах війни цей день набуває особливого значення. У той час, як
країна втрачає найкращих, неприпустимо допускати смертельних

випадків на виробництві. Важливо підвищити увагу працівників і керівництва закладу  до питань безпеки й гігієни праці, постійно

вдосконалювати систему управління охороною праці та впроваджувати найефективніші практики, щоб забезпечити безпеку на виробництві.
Щороку МОП визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці.                                                                                                        З урахуванням цієї теми на підприємствах розробляють та проводять заходи з  нагоди Дня охорони праці. Проводять їх і в Україні, яка підтримує ініціативи Міжнародної організації праці.
      Для запобігання нещасним випадкам на виробництві існують цілі
інженерні системи з техніки безпеки. З урахуванням специфіки того чи іншого робочого процесу розробляються відповідні інструкції, приписи, правила з техніки безпеки, проводиться періодичний інструктаж працівників, вводиться в штат обов’язково фахівець  з охорони праці.   Статистика чітко показує, що найбільш часті випадки травматизму на виробництві відбуваються саме, коли знижується увага працівника. Це як правило відбувається наприкінці робочого дня, в кінці робочого тижня, рідше перед обідньою перервою,   внаслідок впливу кліматичних змін на організм людини. Нажаль, через недбальство виконавця робіт, правила з охорони праці, часто пишуться ціною здоров’я та життя працівників.
Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській  області закликає керівників   установ та організацій долучитися до
відзначення Дня охорони праці в Україні.
 Запланувати та провести конкурси на кращий малюнок «Охорона праці очима дітей»  (в нашому закладі дошкільної освіти №2 «Ромашка»  також буде проведено виставку малюнків «Охорона праці очима дітей» серед вихованців старших (чергових)   груп.
      Розміщено на інформаційних стендах  та роздано для поповнення папок-пересувок з питань безпеки життєдіяльності  роздатковий матеріал — пам’ятки, буклети з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки та цивільного захисту.   Підсумки проведених заходів обговорюються    на нарадах та  висвітлюються  на сайті управління освіти Южноукраїнської міської ради  та на сайті ЗДО №2 «Ромащка». Так працівники зможуть оцінити необхідність  і ефективність Дня охорони праці та в майбутньому братимуть активну участь у відповідних заходах.