Правила учасників дорожнього руху
З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху, тому всі повинні пам’ятати про безпеку на дорозі: і водії, і пішоходи, і пасажири.
Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання.
Кожного року з листопада по грудень місяць в усіх дошкільних закладах проходить «Місячник знань правил безпеки життєдіяльності», в рамках якого в закладі проходять профілактичні заходи з безпеки дорожнього руху , відповідно до плану.
Головною метою яких є збереження життя і здоров’я дітей. Щоб навчити дітей захистити себе в безпеці, в дошкільному навчальному закладі проходить низка заходів з попередження травматизму, націлених на підвищення обізнаності та усвідомлення кожним найгостріших проблем безпеки дорожнього руху.
«Місячник знань правил безпеки життєдіяльності» насичений різноманітними заходами, такими як: консультації, розваги, заняття, ігри,бесіди на теми: «Знай та вивчай правила дорожнього руху», «Безпека на дорозі залежить від кожного», «Правила дорожнього руху та безпечна поведінка на вулицях та дорогах» .
Дитячий травматизм на дорозі - чи не найголовніша проблема на сьогодні для інспекторів поліції. Справа в тому, що до Правил дорожнього руху нешанобливо
ставляться в першу чергу дорослі. Діти беруть з них приклад і переходять дорогу в недозволеному місці або на заборонений сигнал, ризикуючи потрапити під колеса. Працівники поліції рекомендують пішоходам, особливо дітям, з метою власної безпеки, в темний час доби носити речі з елементами, які відбивають світло. Адже за статистикою, кожна третя дорожньо-транспортна пригода з пішоходами трапляється в темний час доби. В результаті — на дорогах гинуть сотні українців. Серед потерпілих є й діти.
Інспектори поліції рекомендують всім пішоходам та батькам юних учасників дорожнього руху, виділити себе в темноті, одягаючи речі, на яких є елементи, що відбивають світло. Це допоможе водієві вчасно зорієнтуватись у обстановці, а пішоходам – залишитися живими! У скоєнні ДТП з участю пішоходів не завжди є винуватцями водії. Багато пішоходів переходять вулиці та дороги у невстановлених для цього місцях, поза пішохідними переходами. Особливо небезпечними такі дії стають в темний час доби. У темряві водії просто не встигають адекватно зреагувати на раптову появу людини на проїжджій частині і допускають наїзди на перехожих.
Саме тому, хотілося б звернутися до педагогів та батьків.!
Головна відповідальність у вихованні грамотного учасника дорожнього руху лежить на Вас. Постійно роз'яснюйте дітям необхідність дотримання Правил дорожнього руху, вчіть їх орієнтуватися в дорожній обстановці; перед виходом на вулицю, нагадуйте дитині про правила поведінки поблизу проїжджої частини; при переході через дорогу тримайте міцно дитину за руку, допоможіть дітям вибрати найбезпечніший маршрут від будинку до кінцевого пункту, дотримуйтеся безпеки в громадському транспорті: не виходьте з дитиною на проїжджу частину із-за стоячого транспорту, із-за кущів, не оглянувши попередньої дороги, це типова помилка, і не можна допускати, щоб діти її повторювали!
Не дозволяйте дітям гратися поблизу доріг і на проїжджій частині вулиці. І головне, будьте прикладом для дітей у дотриманні Правил дорожнього руху. Адже життя й здоров'я дітей у наших руках!
Дорослі повинні дітям неодноразово повторювати елементарні правила безпеки руху: Дорога — це не місце для розваг. Дорога — це місце для машин, а пішоходи ходять тротуарами, переходячи дорогу лише в спеціальних місцях — на перехрестях, пішоходних переходах або ж підземними переходами. Коли йдеш тротуаром, треба триматися правої сторони. Якщо треба обійти автобус, будь - який транспорт , що зупинились на зупинці, треба почекати, доки вони від'їдуть, а тоді вже переходити дорогу.
Зелене світло — шлях відкрито, спокійно переходьте, діти.
Жовте світло — попереджає, до уваги закликає.
Червоне світло загориться — йти небезпечно, зупиніться!
Забезпечуючи безпеку дітей на вулиці, пам'ятайте, що:
не потрібно одягати дорогі прикраси та інші дорогі аксесуари для дитини на вулицю,
не потрібно вішати ключі на шию або на інше видне місце (кладіть їх у кишеньку),
дитині не можна говорити з незнайомцями, йти з ними куди-небудь, брати що-небудь з їх рук, сідати в машину і т.д.,
дитина повинна знати про те, що потрібно завжди дивитися по сторонах (щоб не опинитися під колесами машин ) при виході з під'їзду, переході через дорогу, під час ігор на прибудинковій території.
Щоб забезпечити безпеку дітей на вулиці, педагоги та батьки повинні засвоїти з ними уроки на тему «хто я».
Дитина повинна знати наступну особисту інформацію:
ЇЇ ім'я, прізвище, домашню адресу і телефон, а також імена батьків.
Нарешті, найголовніше правило: маленькі діти повинні переходити дорогу тільки у супроводі дорослих. Якщо опинилися на вулиці самі, а конче необхідно перейти дорогу, треба звернутися до дорослих із проханням допомогти. Усі можливі небезпеки для дитини дорослі та батьки можуть і повинні передбачити самі.
Будьте пильні – і ваші діти будуть у безпеці!
Пам’ятайте, що уникнути небезпеки можна тільки шляхом відповідного виховання та навчання дітей із самого раннього віку. Адже життя та здоров’я наших дітей – це головне питання людства!
Дотримуйтесь правил дорожнього руху –
це запорука збереження життя і здоров’я Вас та ваших діточок!