Рекомедації батькам, як виховувати дитину, не задаючи шкоди її психічному та фізичному здоров'ю

Сім’я – це спілкування з партнерами - батьками. дітьми, подружжя між собою, то важливо знати і пам’ятати свої людські права та права інших людей. Ці права має кожна людина в сім’ї, незалежно від віку. Тільки поважаючи і дотримуючись цих прав, можна досягти справді партнерських відносин. Усі члени, як молодші так і дорослі, мають знаходитись у психологічно комфортному середовищі. Ось ці права :
       Психологічне право людини – право не дозволяти іншим маніпулювати вами .
  Право на свій розсуд вирішувати, що робити ,як робити і як відчувати. Це право дитини часто порушується, коли діти дорослішають і намагаються відшукати своє місце в житті. Звичайно ж, люблячі батьки краще знають, як треба влаштувати життя дитині, з ким їй одружитися, куди піти навчатися . Саме керуючись цією «незаперечною логікою» , батьки псують життя собі і своїм дітям
   Право самим відповідати за вирішення своїх проблем. Коли дитина робить вибір, вона повинна усвідомлювати, що при цьому відповідальність за наслідки зробленого вибору покладається на неї.
Адже часто за найменших труднощів батьки намагаються перебрати ініціативу на себе, працюючи рятівною службою. При цьому в дитини залишається відчуття своєї нікчемності, відчуття того, що вона ні на що не здатна.
   Право робити помилки. Право зробити помилку, відчути її наслідки і зробити висновки – дає можливість дитині самоствердитися, зрозуміти свої можливості, стати дорослішою.
   Право на свою власну думку – право дитини, яка здатна формулювати свої погляди, висловлювати їх з усіх питань, що її стосуються.
В основі партнерської сім’ї є повага до всіх її членів, від найменшого до найстаршого. Дитина має право на свою власну думку в обговоренні тих питань, що її стосуються.
   Право поводитися само ствердно, навіть тоді, коли така поведінка комусь не подобається. Поводитися самоствердно - це право кожної людини і дитини, навіть тоді, коли така поведінка засуджується дорослими. Право відстоювати власні погляди і діяти відповідно них вселяє гармонію в душу людини. І ніщо так не роз’їдає душу дитини, як необхідність приховувати свої погляди, підлаштовуватись під когось, кому не довіряєш, але змушений коритися, зраджуючи самого себе. Ця травмуючи обставина, яка загрожує втратою індивідуальності дитини.
  Право не відчувати за собою провини. Часто ми доручаємо дитині виконувати якусь справу, у нас не вистачає терпіння, такту Звичайно, дитина одягається самостійно значно довше, ніж коли б ми одягали її самі. І посуд вона митиме довше і не так вправно, і не одну тарілку буде розбито. Але якщо ви хочете, щоб ваша дитина не зненавиділа цю роботу на все життя, не насміхайтеся з її перших невмілих спроб, не звинувачуйте її у нездатності до роботи. Дитина повинна отримати досвід і навчитися на власних помилках.
  Право змінювати свої уявлення. Дитина росте в світі, пізнає його, дорослішає і разом з нею дорослішають і змінюються її погляди . Це її право. Право бути різною. Приректи дитину на якусь одну, наперед задану роль – означає створити дисгармонію з її внутрішнім світом. Неможливість бути собою теж створює психологічну травму і часто ламає долю дитини.