Звіт керівника 2023 - 2024
Кажуть, що людина звикає до всього. Але до війни звикнути не можливо. Третій рік поспіль наша країна бореться за свою свободу і незалежність. Війна – змінила все і назавжди. І день коли вона закінчиться – буде найкращим днем нашого життя. Тож разом крокуємо до перемоги !
Ми навчилися жити в умовах сьогодення. Вміємо вже працювати дистанційно, суміщати заняття в сховищах і коридорах, обідати по черзі, підтримувати один одного та надавати допомогу нашим захисникам.
140 вихованців «Ромашки» мають можливість відвідувати повноцінно заклад, а це 8 вікових груп з 3-х до 6-ти років. 70 малята охоплені дистанційною формою навчання.
На жаль, з кожним роком кількість дітей зменшується. І у вересні 2023 року, на початку навчального – нам довелося зменшити кількість груп з 13 на 12, та провести скорочення штатних одиниць, а це 5 (п’ять) ставок . Провівши внутрішній перерозподіл, вдалося уникнути втрат людського ресурсу. Сподіваємося, що в цьому навчальному році ми наберемо дітей на 12 груп.
У нас є різні категорії дітей, серед них і пільгові, а саме:
Малозабезпечених – 1
Багатодітних – 10
Внутрішньо переміщених осіб – 17
Діти учасників бойових дій – 18
Також соціальним педагогом було здійснено облік дітей дошкільного віку, які не відвідують заклади дошкільної освіти, що проживають на території, закріпленій за кожним закладом. Особливу увагу приділяли дітям 5- ти річного віку, які обов’язково повинні бути охоплені дошкільною освітою.
Таких дітей на нашій території - 80 , з них заклади дошкільної освіти міста відвідують - 65, знаходяться на індивідуальному догляді - 1, проживають за межами міста - 15.
При плануванні освітньо-виховного процесу нашого закладу, на педагогічній раді було визначено, що саме сучасне програмне забезпечення дасть можливість нашій «Ромашці» йти у ногу з часом.
Тому такі програми як «Дитина» і «Впевнений старт» - стали
базовими в діяльності закладу в 2023-2024 навчальному році.
Також колектив нашого закладу продовжив роботу над проблемними питанням:
«Опанування дітьми рідної української мови, засвоєння її літературних норм та культури спілкування через пізнавальну, практичну та комунікативну діяльність».
З метою вирішення поставлених завдань на цей навчальний рік педагогічний колектив використовував таку структуру методичної роботи:
Педагогічні ради, семінар-практикум, консультації.
Впровадження освітньої програми «Впевнений старт».
На високому методичному рівні були проведені традиційні заходи ЗДО :
День спонтанної прояву доброти, День патріотичного виховання
«З Україною в серці», День рідної мови, День Соборності України, Тиждень
Безпеки, Тиждень психології, Олімпійський тиждень, Свято прощання з садочком .
Брали активну участь в таких акціях :
«З теплом у серці», « Великодній кошик», «Ми віримо в Збройні сили України»; та проводим власні акції та заходи, спрямовані на надання допомоги нашим захисникам.
Справжнім випробуванням для нашого колективу в цьому році стало відкриття інклюзивної групи. З кожним днем все більше і більше приходить в заклад дітей з особливими освітніми потребами. І в умовах сьогодення – ми маємо створити всі належні умови для перебування таких вихованців у закладі.
Тому в січні 2024 року ми відкрили першу інклюзивну групу з одним вихованцем . На черзі відкриття ще однієї з вересня 2024 року.
Це не легка і кропітка робота всіх, хто залучений до неї, але вона і важлива, адже діти з особливими освітніми потребами мають навчатися жити в колективі, суспільстві та й інші малята мають знати, що всі діти в Україні мають рівні права на здобуття освіти.
В процесі знаходиться відкриття ресурсної кімнати. Ми вже постелили підлогу, зробили освітлення, на черзі косметичний ремонт та забезпечення необхідним обладнанням.
Впевнені, що разом ми можемо вирішити всі питання, адже наша сила – в єдності.
Ми продовжуємо свою волонтерську діяльність:
Так, у вересні був проведений Осінній ярмарок з метою зібрання коштів на тканину для пошиву балаклав. Було зібрано 12000 гривень, за які було придбано матеріал та пошито понад 300 балаклав, які зігрівали наших захисників холодними зимовими ночами.
Весняним ярмарок – мав практично таку саму мету. Було зібрано 18000 гривень, з них за 2700 – придбано пісок для наших малят, частина піде на пошиття костюмів для персонажів і 10000 гривень – на придбання тканини для балаклав (літніх) дощовиків та інших необхідних речей.
Також не один раз силами нашого колективу була надана допомога бригадам східного напрямку медикаментами та медичним обладнанням.
Перераховували кошти захисникам херсонського напрямку на придбання генератора. Готували малюнки, листівки, поробки, обереги.
Не одноразово ми збирали скляні банки для виготовлення тушкованки. І на цьому ми не зупиняємось.
Протягом року зі сторони адміністрації та медичних сестер питання
харчування знаходилось на постійному контролі. Аналізи проводиться щомісячно, про що надається звіт до управління освіти про виконання норм харчування та про стан забезпечення продуктами.
Ми власними силами розробляємо сезонне меню , але на жаль, поки жодне не погоджено Держпродспоживслужбою . Основною причиною є недостатнє забезпечення харчоблоку технічним обладнанням . У зв’язку з воєнним станом в країні – придбання якого призупинено.
На досить високому рівні знаходиться дотримання вимог охорони
дитинства, техніки безпеки, санітарно – гігієнічних та протипожежних
норм. Проводяться необхідні заходи по профілактиці дитячого дорожньо-
транспортного травматизму, попередженню пожежі від дитячих пустощів з
вогнем.
На виконання наказу УБОіН № 187 від 31.03.2004 року «Про
організацію роботи із зверненням громадян в закладах освіти» була організована робота із зверненнями громадян, яка здійснюється відповідно до Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування Конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», згідно з інструкцією з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування. Відповідно до внутрішнього наказу закладу дошкільної освіти №2 «Ромашка» затверджений графік особистого прийому громадян.
За 2023 – 2024 навчальний рік до закладу дошкільної освіти
надійшло 25 звернень, з них:
питання працевлаштування- 13 звернень
питання конфліктної ситуації - 0 звернень
інші питання(надання характеристики та запис дитини в ЗДО)–12 звернень
Колективних та повторних звернень не було. Всі звернення були
зареєстровані відповідно до чинного законодавства.
Звіти подавалися щоквартально до управління освіти ім. Бориса Грінченка Южноукраїнської міської ради.
В порівнянні з минулим навчальним роком збільшилась кількість
звернень з питань працевлаштування .
Заклад дошкільної освіти «Ромашка» підпорядкований управлінню освіти, з січня 2015 року фінансування закладу відбувається з міського бюджету.
Протягом 2023 – 2024 навчального року були профінансовані всі
захищені статті, передбачені законодавством, до того ж були виділені
кошти на:
послуги зв’язку;
миючі, дезінфікуючі та антисептичні засоби;
медикаменти;
офісний папір, друковану продукцію ;
Багато проблем матеріального-господарчого характеру ми вирішуємо власними силами та за допомогою батьків.
Це придбання канцтоварів, сантехнічного обладнання, оформлення коридорів ,ремонт та утримання оргтехніки , придбання принтера.
В кожній групі вихователі разом з батьками проводять велику роботу
щодо придбання необхідних дидактичних ігор, літератури.
Особливу роль у нашій спільній роботі з родинами вихованців
відіграють батьківські комітети: вони допомагають в освітньо –
виховній і господарській роботі. Ми звичайно намагаємося не перекладати
на батьків свої проблеми , по силі вирішуємо самі. Але, коли звертаємося,
знаємо нас зрозуміють і підтримають.
До всіх змін в закладі докладені руки наших працівників.
Здійснено благоустрій території; внутрішнього двору.
Комісія в травні прийняла в експлуатацію найпростіше укриття. Але ми його використовуємо лише для дітей старшого віку, взагалі і надалі керуємось правилами двох стін під час тривоги.
Сподіваємось, що в нашому найпростішому укритті найближчим часом буде зроблено косметичний ремонт, але дане питання ще в процесі вирішення.
Всю вищевикладену інформацію можна побачити на сайті нашого
закладу. Але на час воєнного стану – вона трішки видозмінена. По
відновленню – наш сайт запрацює у повному обсязі і заграє яскравими
барвами.
У нашому закладі велика увага приділяється патріотичному вихованню дошкільників. І це є нормою, адже всі члени нашого колективу
– це люди які в душі і в серці мають любов і повагу до нашої держави, її традицій та закладають зусиль, щоб підростаюче покоління було гарними синами і доньками нашої України .
Всі 78 працівників «Ромашки» - складають єдиний живий організм, який вміє справлятися з труднощами, випробовуваннями долі та злагоджено діяти на позитивний результат.
Тож не втрачаємо надію, а впевнено, крокуємо до Перемоги. Наша сила в Єдності.